Ardil Tercüme
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
Ardil Tercüme
Ardil Tercüme

ARDİL TERCÜME

Ardil tercüme konuşmacının sözlerinin dinlenip, istenen dile çevrilip diğer katılımcılara aktarım işlemidir. Genellikle konuşmacı 3-4 cümle sonunda bir süre duraklayıp çeviri için bekler. Ardil tercüme esnasında genellikle çevirmenler konuşmacı ile beraber oturur ve herhangi bir ekipman kullanılmaz. Tercüman konuşmacının sözlerini dinleyip istenilen dile çevirip karşı tarafa doğru bir şekilde aktarır. Tercüman konuşmacının dilini ve çeviri tekniklerini bildiği sürece ne kadar uzun olursa olsun başarılı ve profesyonel bir şekilde çevirebilir.

ARDİL TERCÜME HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Toplantılar ve basın açıklamalarında sıkça kullanıldığı görülmektedir. Ardil çevirinin kullanıldığı toplantılar kısa süreli, teknik, gizli veya resmi olması gereken durumlardadır. Ardil tercümeyi yapacak kişinin hedef dili çok iyi ve eksiksiz olarak bilmesi gerekmektedir. Çünkü çeviri için çok fazla zaman yoktur ve çeviri anında-hatasız  yapılmalıdır.

Ardıl çeviri tercümanlarının hedef dili bilmesi kadar dinleme, telaffuz etme kabiliyetlerinin de yüksek olması gerekir. Tercümanların özellikle dinleme kapasitelerinin yüksek olması sorunsuz tercüme yapabilmelerini sağlamaktadır. Aksi takdirde hizmet yanlış verilir ve toplantı konusu yanlış yerlere gidebilir. Son olarak ardıl tercümanının toplantı konusu hakkında da bilgili olması daha doğru tercüme için önemli bir konudur.

Her Dilde Ardıl Çeviri Hizmetleri

 İhtiyacınız olan ardıl çeviri hizmeti için Marjin Tercümanlık olarak her dilde çeviri yapan uzman kadromuz çalışmaktayız. Almak istediğiniz ardıl çevirmenlik hakkında tarafımıza gerekli bilgileri ilettiğiniz sürece kaliteli ekipmanlar ve alanında uzman personellerimiz ile hizmet vermekteyiz.

 Ardıl Çeviri Fiyatlarımız İçin

Profesyonel tercümanlarımız ile Türkiye’nin her yerine ardıl çeviri hizmeti vermekteyiz. İhtiyacınız olan ardıl çeviri hizmeti ile ilgili detaylı bilgilendirme ve fiyat bilgisi için bize 0555 022 74 18 nolu telefon numaranızdan ya da info@marjintercumanlik.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Hizmetlerimiz
Verdiğimiz hizmetlere aşağıdan ulaşabilirsiniz
Ardil Tercüme
Simultane Çeviri
Tercüman Refakat Hizmeti
Toplantı Tercümanlığı
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın